Пропустити навігацію

Перетин кордону з дитиною з інвалідністю

05.03.2022

В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Детальніше про це ми пишемо тут.

Крім того, діти з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України. Щоб скористатися цією можливістю, разом з документом, що посвідчує особу дитини, потрібно мати з собою:

  • посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено категорію «дитина з інвалідністю»
  • або довідку про отримання державної соціальної допомоги дитині з інвалідністю
  • або індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу
  • або медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років

Супроводжувати дитину з інвалідністю для виїзду за кордон може мати та/або батько, опікун, піклувальник, один або обоє прийомних батьків, батьки-вихователі.

Якщо супровід здійснюють батьки, то потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки. Якщо дитина виїжджає з опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями – документи, що підтверджують відповідні повноваження особи.

Супроводжувати дітей з інвалідністю також можуть бабуся, дідусь, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим, якщо вони звільнені від військової служби і мобілізації та мають з собою відповідні підтвердні документи і документи, що підтверджують родинні зв’язки.

 

* На основі інформації від Міністерства соціальної політики України, Державної прикордонної служби України

354 перегляди

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за ваш відгук!

Вибачте, поділіться з нами вашими враженнями