Пропустити навігацію

Як отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію за нього

06.03.2022

Отримати «пакунок малюка» можна у пологовому будинку або, якщо його немає у наявності при виписці новонародженого, в управлінні соцзахисту за місцем проживання/перебування заявника.

За бажанням, замість «пакунка малюка» батьки можуть отримати грошову компенсацію. Під час воєнного стану (плюс один місяць після його завершення) уряд дозволив використовувати ці кошти на будь-які потреби.

Також не застосовується вимога використати грошову компенсацію впродовж 12 місяців. Родина може витратити її протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.

Оформити компенсацію замість «пакунка» можна онлайн, скориставшись послугою єМалятко. Або офлайн, звернувшись до центру надання адміністративних послуг (мапа працюючих ЦНАПів) чи виконавчого органу сільської, селищної ради. 

З собою потрібно мати заяву, номер медичного висновку або оригінал медичного свідоцтва про народження (форма 103/о, видається у пологовому ) та довідку з пологового про неотримання «пакунка малюка».

Документи необхідно подати особисто за місцем проживання/перебування отримувача.

Кошти надійдуть на рахунок заявника у «ПриватБанку», виплата на картки інших банків не передбачена.

У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. В такому випадку до заяви вони додають:

  • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною)
  • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу (для сім’ї патронатного вихователя або дитячого будинку сімейного типу)

 

* На основі інформації від Міністерства соціальної політики України, порталу «Дія»

1365 переглядів

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за ваш відгук!

Вибачте, поділіться з нами вашими враженнями