Вітаємо вас у Довіднику безбар’єрності

«У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей Довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина та її різноманіття. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування».

Перша леді
Олена Зеленська

Комплексний гендерний підхід

Це процес оцінки наслідків для жінок і чоловіків будь-яких запланованих дій, зокрема запровадження законодавства, політики чи програм у всіх сферах та на всіх рівнях. Це спосіб зробити інтереси та досвід жінок і чоловіків невід’ємною частиною проєктування, впровадження, моніторингу та оцінки політики та програм у всіх політичних, економічних і суспільних сферах, щоб жінки та чоловіки мали однакові переваги, а нерівність не закріплювалась.

Одним із прикладів такого підходу є гендерно-орієнтоване бюджетування. Це інструмент, який дає можливість реалізовувати державну політику гарантування рівних прав і можливостей жінок і чоловіків за рахунок бюджетних коштів. Його фінальна мета полягає у тому, щоб у країні були прийняті й виконувалися бюджети і програми, в яких враховуються конкретні потреби чоловіків і жінок.

89 переглядів

Чи була ця стаття корисною?

ТАК НІ

Дякуємо за ваш відгук!

Вибачте, поділіться з нами вашими враженнями
ПОДІЛИТИСЬ