Мінрегіон розпочав підготовку «Альбому технічних рішень обладнання елементами доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд». Це практичний посібник з рекомендаціями щодо доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд.

Посібник розробляється за підтримки першої леді Олени Зеленської в межах її ініціативи «Велика розмова про безбар’єрність», а також на виконання зобов’язань України щодо розвитку безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення.

«Безбар’єрність та доступність житлових будинків і громадських споруд для людей з обмеженою мобільністю та батьків з дитячими візочками мають стати нормою в нашій країні. Створення універсального публічного простору — одна з ключових складових забезпечення рівних можливостей для всіх українців», — прокоментувала Олена Зеленська.

Альбом значно спростить проєктування житлових будинків та громадських будівель з урахуванням принципів безбар’єрності та зручності для маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, літніх людей, батьків з візками, маленьких дітей та ін. У посібнику також будуть рекомендації для вже побудованих об’єктів — щодо їхнього пристосування до потреб всіх громадян.

Доступність і зручність пересування — важливий фактор подолання ізольованості та залученості всіх українців у суспільне життя. «Для сучасного суспільства питання забезпечення безбар’єрності вже вийшло за межі побажання чи прохання. Це — одна з основних вимог сьогодення. Мінрегіон сприятиме посиленню контролю за виконанням вимог нормативних актів з питань доступності, правил універсального дизайну на об’єктах Національної програми «Велике будівництво», проведенням додаткової роботи з підрядниками, а також за врахуванням в проєктах регіонального розвитку вимог доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», — зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Положення альбому будуть базуватися на вимогах державних будівельних норм інклюзивності будівель і споруд, що діють з 2018 року. До його створення планується залучити фахівців Мінрегіону та Українського зонального науково-дослідного і проектного інституту по цивільному будівництву, українських архітекторів, урбаністів, громадські організації, що опікуються вдосконаленням міського простору.

Поділитись: