Під час першого засідання міжвідомчої робочої групи у Кабінеті міністрів України, яке відбулося 9 лютого за участі Першої Леді Олени Зеленської, було представлено план роботи зі створення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та визначено шість стратегічних напрямків майбутнього документа.

Під час засідання відзначалося, що Стратегія має охоплювати усі виміри суспільного життя: фізичний, економічний, освітній цифровий і т. ін. Документ враховуватиме потреби усіх груп населення, зокрема людей з інвалідністю, осіб похилого віку, молоді, батьків дітей дошкільного віку та інших.

«В українському суспільстві існує комплекс викликів, пов’язаний із наявністю бар’єрів для різних вразливих груп населення, що стосуються не лише можливості повноцінного доступу до об’єктів фізичного оточення, інфраструктури, а також до отримання різного виду послуг, зайнятості та багато іншого. Тому важливим напрямом державної політики щодо формування безбар’єрного простору в широкому розумінні має бути сприяння формуванню загальної культури українського суспільства», – зауважив під час засідання голова робочої групи, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Основними напрямками Стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні визначено наступні:

– Соціальна, або суспільна безбар’єрність – забезпечення гідних умов участі окремих людей та суспільних груп у житті громад, реалізація можливостей для їхньої участі в процесі розвитку культури, забезпечення дозвілля та середовища для самовираження.

– Освітня безбар’єрність – створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя, а також перенавчання та опанування додатковими навичками.

– Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, отримання фінансування та підприємництва для соціально виключених груп населення.

– Громадянська безбар’єрність – забезпечення доступу до процесів ухвалення рішень для всіх суспільних груп, у тому числі тих, що зазнають дискримінації та виключення: сприяння рівній участі громадян чоловічої та жіночої статі у політичних процесах та функціонуванні політичних інститутів.

– Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги на рівні громади та держави є фізично доступними для всіх суспільних груп, включаючи людей з інвалідністю, маломобільних людей, батьків з дитячими візочками та ін.

– Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості.

Перша леді Олена Зеленська подякувала робочій групі за детально продуманий план з розробки проєкту Національної стратегії з безбар’єрності та побажала натхнення та енергії під час роботи над документом.

На першому етапі роботи учасники групи ставили за мету визначити основні проблемні питання за кожним із напрямків та шляхи їх вирішення. Наразі триває збір пропозицій та громадське обговорення.

Остаточний варіант Стратегії Кабінет міністрів України має підготувати та затвердити у квітні.

Поділитись: