За чотири місяці до ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Велика розмова про безбар’єрність» долучилися вже більше 37 тисяч громадян. Всеукраїнське онлайн-опитування триває й досі, пройти його можуть всі охочі.

В рамках «Великої розмови про безбар’єрність» Олена Зеленська запропонувала українцям відповісти на 7 запитань про фізичні і психологічні бар’єри, а також бар’єри, пов’язані з культурними та віковими особливостями. Відповіді надходять з усіх куточків України. «Бар’єри здаються невидимим, бо про них не прийнято говорити вголос. Настав час це змінити, потрібно назвати бар’єри — бар’єрами. Це перший крок на шляху їх усунення. Знаю, багатьом учасникам опитування було нелегко ділитися своїми історіями. Я щиро дякую вам за мужність і відвертість», — сказала Олена Зеленська.

Наразі переважна більшість опитаних (69,1%) повідомили: в їхньому оточенні є люди, в життя яких існують бар’єри. Зі свого боку 6,7% відповіли, що не мають таких людей  у вузькому колі, інші — не змогли відповісти.

Найуразливішими перед бар’єрами учасники опитування вважають людей з інвалідністю (76,5%), літніх людей (63,3%), дітей, що позбавлені батьківської турботи (62,4%), батьків дітей віком до 6 років (20,4%). Чимало учасників опитування віднесли до них одиноких матерів, вимушених переселенців, ветеранів, онкохворих, безхатьків, людей за межею бідністю та інших.

На думку опитаних, безбар’єрність це — свобода пересування (58,4%), свобода самовираження (56%), можливість працевлаштування (47,7%), доступність освіти (38,2%). У полі «свій варіант» найчастіше звучали: рівні можливості і права, свобода вибору та дій, безпека, гідна праця, доступна медицина, відсутність внутрішніх бар’єрів.

На думку 73,7%, найбільш негативно на якість життя впливають психологічні бар’єри — нерозуміння потреб, упередженість, стереотипи та несприйняття інших. «Потрібно поважати потреби та особисті межі людини, а не жаліти її», — переважна більшість респондентів обрала це твердження.

«Усуненням фізичних і соціальних бар’єрів має опікуватися влада, однак бар’єри сприйняття можемо подолати тільки ми самі. Змінивши своє ставлення до інших, ми змінимо країну навколо себе. Безбар’єрність починається з кожного», — переконана Перша леді.

Більш детально про результати опитування читайте за посиланням. 

***

Всеукраїнське онлайн-опитування почалося 6 травня 2020 року. Воно не є репрезентативним та відображає думку виключно учасників опитування.

Поділитись: