У Міжнародний тиждень глухих перша леді України Олена Зеленська запросила дітей і дорослих з порушенням слуху відвідати оновлений Маріїнський палац. Екскурсію для них було проведено жестовою мовою.

Вперше нечуючі люди мали можливість не просто оглянути зали та кімнати палацу, а й ознайомитися з його історією.

«Недоступний міський простір є одним з найбільших бар’єрів в Україні. Помилково вважати, що безбар’єрними мають ставати в першу чергу лікарні чи аптеки. Люди з фізичними чи ментальними обмеженнями, як і всі, хочуть розвиватися, дізнаватися нове, цікаво проводити вільний час. Музеї, театри, кафе та інші громадські місця мають бути безбар’єрними та надавати таку можливість», — прокоментувала Олена Зеленська.

Маріїнський палац відкрили після 12 років реставрації. Одними з перших до нього завітали учні спеціальної загальноосвітньої київської школи-інтернату №18 для слабочуючих дітей, а також діти та дорослі з громадських організацій, які займаються допомогою та соціальною адаптацією людей із порушеннями слуху.

Відтепер всі охочі можуть відвідати палац у п’ятницю, суботу та неділю, з 10:00 до 17:00. Щочетверга з ініціативи Олени Зеленської у Маріїнському палаці проводяться безкоштовні екскурсії для школярів. 1 вересня перша леді разом з істориком Олександром Кучеруком провела екскурсію Маріїнським палацом для учнів школи № 250, що у Деснянському районі столиці.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні стартувала ініціатива Олени Зеленської «Велика розмова про безбар’єрність». ЇЇ мета — зрозуміти, з якими бар’єрами українці стикаються найчастіше, та сприяти діям з їх усунення.

Міжнародний тиждень глухих (IWD) започаткований Всесвітньою федерацією глухих в 1958 році в Римі. Щороку світова спільнота відзначає його в останній тиждень вересня з метою підвищення обізнаності про потреби людей із вадами слуху.

Поділитись: