З 19 березня розпочалося публічне громадське онлайн-обговорення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, який розробляється в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Проєкт Національної стратегії опублікований на сайті Міністерства розвитку громад та територій.

«Головна мета процесу обговорення проєкту Нацстратегії – доопрацювати документ, зробити його таким, що відповідає запиту людей. Тому Міністерство зацікавлене у тому, щоб максимально залучити фахівців з громадського сектору, практиків, які вже мають досвід та експертизу у реалізації проєктів з безбар’єрності», – йдеться в повідомленні Мінрегіону.

До обговорення документу запрошуються профільні експерти, представники громадських, благодійних, міжнародних організацій, органів місцевого самоврядування, що мають експертизу у питаннях безбар’єрності.

До 24 березня свої пропозиції та зауваження до Стратегії можна надіслати до Мінрегіону.

«Усі пропозиції, що надійдуть протягом громадського обговорення Стратегії, будуть опрацьовані Мінрегіоном за підтримки експертного консорціуму. Остаточна версія Стратегії буде готуватися з урахуванням наданих пропозицій. Вже у середині квітня документ має розглянути та затвердити Кабінет Міністрів України», – йдеться в повідомленні.

Онлайн обговорення проєкту відбуватиметься у кілька етапів: 19 березня – фізична та суспільна безбар’єрність, 22 березня – освітня і економічна безбар’єрність, 24 березня – інформаційна і цифрова безбар’єрність.

Для участі в онлайн-обговореннях необхідно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/oMot8EGhFeqCbEvn9

Також свої пропозиції та зауваження можна надсилати до Мінрегіону:

• через Google-форму https://cutt.ly/vzncCfo
• на електронну пошту: filonychkv@minregion.gov.ua
• на адресу 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Директорат просторового планування територій та архітектури, Міністерство розвитку громад та територій України.

Національна стратегія створення безбар’єрного простору в Україні розробляється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України. Вона включатиме заходи для усунення перепон у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців. Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, громадянському, цифровому, фізичному, суспільному та економічному. Також стратегія міститиме чіткі індикатори щодо ефективності впровадження її ініціатив.

Координує роботу над Стратегією міжвідомча робоча група Кабінету Міністрів України під головуванням міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. До розробки Стратегії також долучилися більш ніж 230 експертів, понад 50 громадських організацій та аналітичних центрів із різних регіонів країни. Аналітичну та технічну підтримку надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР «Єднання» та ГО «Безбар’єрність». Ця діяльність здійснюється за сприяння проекту ПРООН «Права людини для України».

Публічні онлайн-обговорення проєкту Нацстратегії відбуваються у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Проведення цих заходів стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Затвердження Нацстратегії Кабінетом Міністрів України заплановане на середину квітня 2021 року.

Поділитись: