3 грудня 2020 року, у Міжнародний день людей з інвалідністю, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №533/2020 «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». Відповідно до цього указу, до квітня 2021 року має бути розроблена та представлена ​​Національна стратегія по створенню безбар’єрного середовища в Україні.

Ця стратегія повинна забезпечити рівний доступ всіх категорій населення, в тому числі – вразливих груп, до всіх видів послуг, освіти, трудової зайнятості, інфраструктури тощо, а також передбачає створення необхідних умов для реалізації прав і свобод українців.

Національна стратегія буде розроблена Кабміном за участю Національного інституту стратегічних досліджень, представників органів місцевого самоврядування, державних структур, громадських діячів та активістів, вчених і дослідників. Розробники будуть спиратися на кейси та практики, які показали свою ефективність в інших країнах. 

Основна мета цієї стратегії – сформувати комплексний підхід до створення фізичної, соціальної, економічної, політичної, цифрової безбар’єрності для всіх громадян, в тому числі – людей з інвалідністю, людей похилого віку, підлітків та молоді, жінок, батьків з малолітніми дітьми.

Відзначається, що стратегія буде розроблена та затверджена вже в квітні 2021 року.

Цей указ відповідає міжнаціональним трендам і став логічним продовженням загальнонаціональної дискусії про рівні права для всіх категорій громадян та про ті бар’єри, які цьому перешкоджають, що почалася навесні 2020 року за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.

Поділитись: