Завершилися громадські обговорення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що тривали протягом двох тижнів. Свої пропозиції до документу внесли більше 500 активних громадян, громадських діячів та експертів зі всієї України. Пропозиції надходили як у письмовій формі, так і під час онлайн-обговорень проєкту Стратегії, які також транслювалися у мережі Інтернет.

«Процес обговорення проєкту Нацстратегії був доступним та максимально відкритим для кожного українця – у відповідності до загального принципу безбар’єрності. Це ще раз підкреслює актуальність засад створення безбар’єрного простору в Україні як оновленої державної політики», – акцентував Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Серед пропозицій, що надійшли – впровадження QR-кодів на товарах та цінниках у магазинах і на експонатах в музеях, що дозволить людям з порушеннями зору перейти за потрібним посиланням та отримати інформацію великим шрифтом або голосом; створення онлайн-мап доступності будівель та маршрутів та реєстру експертів з питань безбар’єрності; створення курсів, тренінгів та освітніх платформ, які зроблять актуальні знання доступними для всіх охочих незалежно від віку і дозволять швидко змінювати професію та залишатися конкурентоспроможним на ринку праці та багато іншого.

Як зазначив виконавчий директор ІСАР Єднання Володимир Шейгус, залучення громадянського суспільства на всіх етапах розробки та реалізації Стратегії є запорукою її дієвості: «Стратегія лише один з кроків, щоб практичні дії мали місце. Тому у представників громадянського суспільства та влади попереду ще багато спільної роботи, щоб впровадити проєкти безбар’єрності по всій Україні. А черпати ідеї та проєкти варто в організаціях громадянського суспільства, які щодня в різних куточках країни долають бар’єри».

Зібрані під час громадських обговорень пропозиції будуть враховані при підготовці фінального варіанту документу та плану дій з його реалізації. У квітні Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору розгляне та затвердить Кабінет Міністрів України.

Нагадаємо, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні – це стратегічний документ, що закладає бачення та напрямки ініціатив для усунення бар’єрів і перепон у різних сферах життя та забезпечення рівних прав і можливостей для всіх українців. Документ готується за шістьма напрямками: фізична, суспільна, освітня, цифрова, інформаційна та економічна безбар’єрність.

Проєкт Нацстратегії розробляється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного Указу Президента України.

Громадські онлайн-обговорення проєкту Нацстратегії відбувалися у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Проведення цих обговорень стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Поділитись: