Перша леді України Олена Зеленська започаткувала ініціативу «Велика розмова про безбар’єрність», спрямовану на розвиток інклюзивного простору та подолання бар’єрів у суспільстві. Партнерами ініціативи виступили Міністерство цифрової трансформації, Міністерство соціальної політики України та громадська організація «Безбар’єрність».

«Під час карантину мільйони людей отримали досвід повної або часткової ізоляції. Ми всі відчули бар’єри. По суті, навіть не усвідомлюючи цього, ми всі одночасно взяли участь у соціальному експерименті — як у нашому суспільстві, у наших містах і селах жити людям з обмеженою мобільністю, ментальними та фізичними відмінностями, —  прокоментувала Олена Зеленська. — Для більшості з нас це – не назавжди. Але поруч є люди, для яких ці бар’єри не зникнуть ніколи. Сотні тисяч українців постійно живуть за бар’єрами, які зараз відчули всі».

Мета ініціативи — зрозуміти, з якими саме бар’єрами найчастіше стикаються українці, зробити їх видимими та об’єднати зусилля держави і громадськості для їхнього усунення.  Впровадження ініціативи розпочалося із всеукраїнського онлайн-опитування «Велика розмова про безбар’єрність», що стартувало на сайті «Дія». Опитувальник містить 7 питань про фізичні та психологічні бар’єри, а також бар’єри, пов’язані з культурними та віковими особливостями.

Відповіді українців стануть підґрунтям для планування системних дій з усунення бар’єрів у суспільстві, забезпечення рівних прав та створення комфортного середовища для всіх громадян України. «Будь-які бар’єри можна прибрати або зсунути, але спочатку їх треба усвідомити», — впевнена Перша леді.

Поділитись: