Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та засновник ініціативи Доступно.UA Дмитро Щебетюк підписали меморандум про співробітництво. Він покликаний перетворити МЗС на перший в Україні цілковито безбар’єрний орган державної влади.

Втілення меморандуму із Доступно.UA стане важливим кроком у виконанні ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Велика розмова про безбар’єрність».

«Вдячна Дмитру Кулебі за відкритість до змін, а Дмитру Щебетюку — за практичну допомогу. Ця співпраця покликана прибрати бар’єри у будівлі та роботі МЗС і, що не менш важливо, стати прикладом для інших державних установ. Безбар’єрне суспільство розпочинається із розуміння потреб людей та готовності бути відкритими — і фізично, і психологічно», — сказала Олена Зеленська.

Дмитро Кулеба повідомив, що завдяки співпраці з Доступно.UA буде забезпечений доступ до міністерства не лише людей з інвалідністю, але й представників інших маломобільних груп: осіб з маленькими дітьми, людей похилого віку, тих, хто отримав тимчасову травму та ін. «Йдеться про базову людську повагу, без якої неможливо уявити успішну розвинену країну, — зауважив Дмитро Кулеба. — Я переконаний, що шлях до успіху України лежить через усунення бар’єрів».

Зі свого боку Дмитро Щебетюк відзначив лідерство МЗС у створенні в Україні безбар’єрного середовища. «Я бачу особисту зацікавленість міністра. Він хоче, щоб міністерство стало першим повністю безбар’єрним державним органом. Ба більше, Дмитро Кулеба — молодий тато, який з власного досвіду має знати, що таке бути маломобільним і долати українську недоступність. Ми поділяємо спільні цінності», — написав Дмитро Щебетюк у Facebook.

 

Згідно тексту меморандуму, громадська організація «Доступно.ЮА» проведе аудит будівель МЗС у Києві та прилеглих територій щодо їхньої доступності. За результатами аудиту, міністерство отримає рекомендації для підвищення рівня безбар’єрності об’єктів, а також рекомендації щодо внутрішніх інструкцій поводження з людьми з інвалідністю та представниками інших маломобільних груп населення для забезпечення їхнього безперешкодного доступу до приміщень.

МЗС проведе переговори та залучить до співпраці міжнародних, національних спонсорів, донорів з метою залучення інвестицій на впровадження рекомендацій у повному обсязі, реалізує їх із дотриманням Державних будівельних норм та принципів універсального дизайну.

Поділитись: