Австрія досягла видатних результатів у створенні рівних можливостей для всіх громадян. Її досвід стане у нагоді в розбудові безбар’єрного суспільства в Україні. Про це заявила перша леді Олена Зеленська на зустрічі з першою леді Австрії Доріс Шмідауер і представниками магістрату та земельного парламенту Відня.

Безбар’єрність в Австрії — пріоритет, закріплений на законодавчому рівні. Магістр Маркус Шобер розповів, що за останні 20 років Відень пройшов великий шлях у цьому напрямку. Наприклад, усі станції метро оснащені спеціальними ліфтами для людей з інвалідністю та обмеженою мобільністю. З 2010 року в Австрії діє закон проти дискримінації. Він передбачає програму зі створення універсального публічного простору, розраховану на 30 років та з бюджетом у понад 1 млрд євро.

Австрійська сторона також зауважила, що пандемія COVID-19 негативно вплинула на права дітей та підлітків, особливо в галузі освіти. В Австрії не було централізованої програми дистанційної освіти, тож школи та учні зіткнулися з нестачею обладнання, а інколи й досвіду у вчителів в організації онлайн-навчання.

Зі свого боку Олена Зеленська розповіла про досвід України, зауваживши, що в країні у стислий термін було запроваджено «Всеукраїнську школу онлайн», відеоуроки якої щодня транслювали в ефірі загальнонаціональних телеканалів. Це забезпечило максимальну доступність навчального контенту. З травня за ініціативою першої леді в Україні стартувала «Велика розмова про безбар’єрність». Вона спрямована на обговорення фізичних, економічних, ментальних та інших бар’єрів, з якими стикаються люди з інвалідністю, фізичними та ментальними відмінностями, люди похилого віку, діти, позбавлені батьківського піклування та інші вразливі громадяни.

Олена Зеленська закликала учасників зустрічі продовжити обмінюватися досвідом і поглиблювати співпрацю, зокрема в питаннях соціального включення та безбар’єрного середовища, а також запросила австрійських партнерів відвідати Україну.

У зустрічі взяли участь депутат земельного парламенту Відня та член міської ради міста Відня магістр Маркус Шобер, заступниця керівника офісу мера та губернатора міста Відня Маргарета Гріслер-Герман, заступниця керівника міжнародного магістрату Відня Сільвія Фрідріх, адвокат у справах дітей та молоді магістрату Відня магістр Еркан Нік Нафс, консультантка з питань жінок Жіночої служби магістрату Рікарда Гьотц та начальник управління шкільної адміністрації магістрату Відня магістр Роберт Оппенауер.

Поділитись: