Ініційована Першою леді Оленою Зеленською «Велика розмова про безбар’єрність» триває. До неї вже долучилися тисячі українців з різних куточків країни.

Мета ініціативи — зрозуміти, з якими саме бар’єрами найчастіше стикаються українці, зробити їх видимими та розробити план дій для їхнього усунення. «Вперше проблема безбар’єрності пролунала на найвищому рівні. Хочу, щоби до відкритого діалогу й надалі долучалися якомога більше українців, щоби тема бар’єрів та інклюзії закріпилися у загальнонаціональному порядку денному. Адже для старту змін необхідний запит з боку суспільства. Завдяки вам я його отримала. Дякую за відгук та небайдужість», — сказала Олена Зеленська.

«Велика розмова про безбар’єрність» почалася як нерепрезентативне онлайн-опитування, що триває досі. Наразі в ньому взяли участь загалом майже 40 тисяч громадян зі всієї країни. Переважна більшість українців відчувають вплив бар’єрів у міській інфраструктурі, освіті, працевлаштуванні, сервісах, ставленні до себе з боку оточуючих. Українці погоджуються з тим, що усунення бар’єрів є актуальним та/або невідкладним завданням. «Велика розмова показала — бар’єри у ставленні одне до одного турбують не менше, ніж інфраструктурні та економічні бар’єри. Усунути бар’єри сприйняття маємо ми самі», — впевнена Перша леді.

Результати Великої розмови стануть підґрунтям для побудови безбар’єрного середовища в Україні. «Розвиток суспільства, в якому поважають права та розуміють потреби кожної людини, має стати новою візією України та силою, що об’єднує українців», — наголосила Олена Зеленська.

Пройти всеукраїнське онлайн-опитування можна за посиланням: https://diia.gov.ua/barrierfree/uk/poll-start/

Поділитись: