До роботи над Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору України долучилося більш ніж півтори сотні експертів з різних регіонів країни – представників громадських організацій, аналітиків, соціальних представників тощо. Вони працюють над конкретними пропозиціями у тематичних групах по кожному з напрямків Стратегії.

Розробка Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору відбувається в межах ініціативи «Велика розмова про безбар’єрність» першої леді Олени Зеленської. Мета стратегії – зробити безбар’єрність новою суспільною нормою.

На початку лютого Кабмін затвердив склад міжвідомчої робочої групи, до якої увійшли 11 міністрів, народні депутати України, представники Офісу Президента України, інших державних органів влади, а також представники Національного інституту стратегічних досліджень, громадськості та експертного середовища. Роботу міжвідомчої робочої групи Кабінету міністрів координує міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Наразі триває робота по кожному з напрямків Стратегії: соціальна безбар’єрність, освітня безбар’єрність, економічна безбар’єрність, громадянська безбар’єрність, цифрова безбар’єрність та фізична безбар’єрність.

У роботі тематичних груп беруть участь представники органів державної влади, експертного середовища, профільних громадських організацій, благодійних фондів, бізнесу, а також науковці з різних регіонів України, які мають експертизу в обговорюваних темах.

Також пропозиції по кожному з напрямків надсилає широке коло громадськості: експертні організації, аналітичні центри, благодійні фонди, громадські ініціативи тощо.

«Для мене особисто важливо, що підготовлений документ не про те, скільки буде побудовано пандусів та з’їздів, а про покращення комфорту життя кожного українця, про усунення обмежень, які заважають», – зазначає Олексій Чернишов.

Аналітичну та технічну підтримку надають Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність» за сприяння проєкту ПРООН «Права людини для України».

З початку березня стартував процес широкого громадського обговорення проєкту Національної стратегії безбар’єрності, до якого зможе долучитися кожен. Фіналізований та погоджений зі всіма дотичними органами державної влади документ буде переданий на розгляд та затвердження Кабінетом Міністрів України. Засідання КМУ, на якому планується затвердити Національну стратегію створення безбар’єрного простору в Україні, заплановане на середину квітня 2021 року. Далі розпочнеться її повномасштабна реалізація.

Поділитись: