Пропустити навігацію

Вітаємо вас у Довіднику безбар’єрності

«У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей Довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина та її різноманіття. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування».

Перша леді
Олена Зеленська

Як вибудовувати спілкування з людьми, чиї близькі живуть з психічними порушеннями

12.04.2022

У психотерапевтів є неписаний закон: немає запиту – немає терапії. Тому не давайте порад людині, яка вирішила поділитись з вами своїми почуттями стосовно того, що її рідна людина має психічне порушення. 

Уникайте фраз «я тебе розумію», якщо у вас не було подібного досвіду. А навіть якщо й був, пам’ятайте, що ми не завжди можемо осягнути почуття одне одного, адже кожна людина проживає ту чи іншу ситуацію по-різному. Тож важливо не знецінювати досвід людини, яка зараз проходить через певні обставини.

Усе, що можна зробити в цьому випадку, – вислухати, проявити чуйність і бажання допомогти. Стосовно останнього, дотримуємось правила «спочатку запитай». Тож, якщо хочеться людину підтримати, можна її запитати, як саме ви можете допомогти, і дослухатись до її побажань.

51 перегляд

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за ваш відгук!

Вибачте, поділіться з нами вашими враженнями